30w Round Flat Panel Led Lights IP44 Waterproof AC85-265V Aluminum Material
Zhongshan Ruinuo Lighting Co.,Ltd.
Contact Now
Brand Name : Ruinuo
Model Number : RNPL005-round
Certification : RoHS,CE,EMC,LVD
Place of Origin : Guangdong,China
MOQ : 30 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C, Western Union
Delivery Time : 5-21 days
Packaging Details : Separated inner box+outer carton
Warranty(years) : 3
Cri (ra>) : 80
Ip rating : IP44
Item type : Panel Lights,Ceiling Lights
Working lifetime(hour) : 50000
Input voltage(v) : AC85-265V
Light source : LED
Lamp body material : Aluminum,PC
Working temperature(℃) : -25 - 45
Color temperature(cct) : 3000-6000K
Application : Indoor Lighting Application,office,Residential,INDOOR,school/hallway/warehouse
Product name : bathroom led ceiling light
Lamp luminous efficiency(lm/w) : 100
Installation : surface mounted/ceiling
Contact Now
Round Led Ceiling Panel Light Surfaced Mounted Led Panel Light White Aluminum
Power
Diameter
(mm)
Height
(mm)
Unit price(usd) Round shape
Unit price(usd) Square shape
CTN
P/C
Packing size
Net weight /pcs(kg)
Gross weight /pcs(kg)
5W
75
0.1135kg
0.139kg
8W
88
16W
145
22W
170
30W
220
Features:
2. This product has several categories of wattage, optional wattage:2W/4W/6W/7W/8W/10W/12W
6. This product uses Glass lamp shell, which is anti-flaming.
9. CE, EMC & RoHS compliance
Advantage:
3. LED Chip Type : SMD
4. Input Voltage : AC200-240V/90-130V
5.Thinkness: 27mm
6. Body Material : Aluminum
7. Protection Level : IP44
8. Led Color :Warmwhite/White
9. CCT: 2700-3500K warmwhite, 5500-6000K White
10. Lumens: 100lm/Watts CRI(Ra) : 85
11. Led Dimmable: No-Dimmable
12. Packing Standard: Generally White retail box, Some times will be colorful box
Applications:
1) Home, Hotel & Restaurant lighting.
2) Commercial & industrial lighting.
3) Conference & Meeting rooms lighting.
4) Factories & Offices lighting.
5) Residential & Institution Buildings lighting.
6) Schools, Colleges & Universities lighting.
7) Places where energy saving & high color rendering index lighting are needed.
Product display:
Contact us freely any time
Product Tags:
265V round flat panel led lights